28.09.2022r. Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata

Koronka do Bożego Miłosierdzia
na ulicach miast świata!

W naszej Parafii w tym roku będzie obok Kapliczki w Moszczenicy

10 minut, które zbawia nas i cały świat !
Tyle trzeba, aby z wiarą odmówić tę krótką modlitwę podyktowaną św. Faustynie przez Pana Jezusa.

Zespół ISKRA,
działający przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi, serdecznie zaprasza do włączania się i pomoc w rozpowszechnieniu inicjatywy modlitewnej:
KORONKA ŚWIATA NA ULICACH MIAST – 28 września, godz.15.00
Co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika  św. Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego.
Zapraszamy do modlitwy wszystkich,
nawet z najdalszych zakątków naszego globu, by stanąć na ulicy, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić wraz z nami Koronkę
do Miłosierdzia Bożego.. Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.
W tym roku towarzyszą nam intencje:
1 – Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: „Kapłanom, którzy głosić będąi wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą.”  (Dz. 1521)
2 – Za oddalenie pandemii koronawirusa i przestrzeganie przez wszystkich rządzących należnych praw i wolności obywatelskich.
3 – Za rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich.
4 – O pokój na Ukrainie i na całym świecie.
5 – O  powrót  uchodźców  do  ich  ojczystych krajów i  pomoc w odbudowie ich domów.
6 – Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.
Patronat Honorowy
Naszą modlitwę objął i przedsięwzięciu błogosławi abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki.