Życzenia na Boże Narodzenie A.D.2021

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei “więźniom”, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.
Matka Teresa z Kalkuty

Kochani Parafianie i Mili Goście!

W tegoroczne Święta Bożego Narodzenia oraz w nadchodzącym Nowym 2022 Roku życzymy Wam i sobie samym, abyśmy każdego dnia doświadczali pełni zjednoczenia z Bogiem, jego cichej Obecności i Miłości w drugim człowieku. Niech radość Wigilijnej Nocy rozproszy wszelkie nasze troski i zmartwienia oraz napełni nasze serca Światłem przychodzącego Zbawiciela. Niech Maryja – Błogosławiona, która uwierzyła, pomaga nam każdego dnia bez lęku i z ufnością wychodzić na spotkanie Pana, który przychodzi do nas, aby dać nam Nadzieję, poprowadzić nas do Światła Prawdy, do Źródła Życia i do pełni Miłości. Niech Boża Dziecina w Tajemnicy Swego Narodzenia napełni nas darem duchowej wrażliwości na Boga i drugiego człowieka i obdarzy nas oczami zdolnymi rozpoznać Boga w tym, co jest nam szczególnie bliskie i drogie: w naszych małżeństwach, dzieciach i rodzinach. Niech sprawi, że nasze życie na nowo nabierze kolorów i świeżości, chrześcijańskiej pogody ducha i całkowitego zawierzenia Bogu.

A Tobie Drogi proboszczu, życzymy abyś był Dobrą Rzeką, do której będą przychodzić ludzie spragnieni Boga. Niech głoszone przez Ciebie Słowo Boże i sprawowane Sakramenty Święte będą jak żywa woda użyźniająca pustynie ludzkich serc, pomagająca im wzrastać każdego dnia w coraz doskonalszej Wierze, Nadziei i Miłości Boga i bliźniego.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2022

życzy: