Powitanie nowego proboszcza ks. Jerzego Bulsy

15.08.2021 r. nasza parafia przeżywała uroczystość powitania księdza proboszcza Jerzego Bulsy. Uroczystość rozpoczęła się od odczytania przez księdza dziekana Leszka Rojowskiego dekretu biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, na mocy którego ks. Jerzy Bulsa został mianowany proboszczem naszej parafii. Następnie ksiądz dziekan gorąco powitał nowego proboszcza oraz parafian zgromadzonych na uroczystości. Przedstawił nowego gospodarza parafii i zwrócił się do wiernych, by przyjęli Go z otwartym sercem.
Ksiądz dziekan skierował serdeczne życzenia do księdza Jerzego, życząc  by Jego kapłaństwo otwierało wiernym drogę do zbawienia.
Następnie przedstawiciele Rady Duszpasterskiej powitali kwiatami nowego proboszcza, a ksiądz dziekan wręczył klucze od świątyni. Po homilii  ksiądz dziekan wobec zgromadzonych wiernych odebrał od proboszcza uroczyste wyznanie wiary. Po Komunii Św. odśpiewano hymn dziękczynny „Ciebie Boga wysławiamy”. Na zakończenie nasz nowy proboszcz podziękował za powitanie i zwrócił się w ciepłych słowach do parafian, po czym udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Rada Duszpasterska nowego proboszcza powitała słowami:

Drogi księże Proboszczu!

W życiu każdej wspólnoty parafialnej są wydarzenia ważne i wyjątkowe. Takim wydarzeniem niewątpliwie jest Twoje przybycie do naszej parafii. Bóg bogaty w miłosierdzie pozwolił nam dzisiaj w to piękne święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny powitać Cię na chełmskim wzgórzu,  w parafii z bogatą, ponad 800- letnią historią i tradycją. Witamy Cię bardzo serdecznie z nadzieją i ufnością, że ster, który przejąłeś to spełnienie Woli Bożej i zgoda na budowanie i umacnianie naszej wspólnoty parafialnej. Św. Jan Maria Vianney powiedział: Dobry Pasterz ukształtowany według serca Boga, jest największym skarbem, jaki Bóg może przydzielić parafii. Jest to najcenniejszy dar Bożego miłosierdzia.

Powierzamy Ci księże naszą parafię, czuj się w niej gospodarzem służąc Bogu       i ludziom, a my zapewniamy Cię o naszej życzliwości, gotowości pomocy                i współpracy. Ufamy, że będziesz naszym przewodnikiem duchowym                          i poprowadzisz nas do zbawienia bezpieczną drogą prawdy i uczciwości. Wierzymy, że będziesz naszym opiekunem i nie zabraknie Ci wyrozumiałości dla naszych problemów i trosk w trudnych sytuacjach życiowych. Pokładamy ufność, że razem z nami będziesz troszczył się o naszą świątynię i Muzeum Parafialne, które stanowią niezwykłe dziedzictwo kulturowe naszego regionu.

Życzymy Ci, by droga kapłańskiej posługi w chełmskiej parafii była pełna radości i satysfakcji, i abyś odnalazł w naszej wspólnocie parafialnej ciepło rodzinnego domu. Niech nie zabraknie Ci ludzkiej życzliwości i wsparcia we wszystkich poczynaniach dla dobra naszej parafii, a pojawiające się przeszkody niech będą pokonywane łagodnością Twego serca i naszą pomocą.

Życzymy wielu łask bożych i opieki  Najświętszej Maryi Panny.

Nasz Księże Proboszczu, liczymy, że wysiadając na przystanku „Chełm” zostaniesz z nami na dłużej, tworząc z nami jedną wielką rodzinę.

A naszej drodze wspólnego pielgrzymowania niech towarzyszą słowa św. Jana Pawła II:

Niech nasza droga będzie wspólna,

niech nasza modlitwa będzie pokorna,

niech nasza miłość będzie potężna.

Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego,

co się tej nadziei będzie sprzeciwiać.

Witamy księże Jerzy na Chełmie staropolskim Szczęść Boże!

MP