Pożegnanie Ks. Proboszcza Andrzeja Krajewskiego

0 1W niedzielę 25 lipca 2021r. podczas uroczystej mszy świętej o godzinie 11:00 parafianie pożegnali księdza proboszcza Andrzeja Krajewskiego i podziękowali mu za dziewięcioletnią posługę kapłańską w Parafii Chełm. W stronę księdza popłynęły także podziękowania od wielu grup formacyjnych i organizacji lokalnych. Na koniec ks. proboszcz wyraził podziękowanie dla całej wspólnoty parafialnej za doświadczaną życzliwość, pomoc i wsparcie. Przedstawiciel Rady Parafialnej pożegnał odchodzącego ks. Andrzeja słowami:

Księże proboszczu Andrzeju!

9 lat temu witaliśmy Cię na chełmskim wzgórzu słowami: Bóg wie, co robi. Nie myli się w przydzielaniu ludziom czasu. Każdemu daje czas na zrobienie tego, co chce, by zrobił. Dzisiaj możemy powiedzieć, że przydzielony czas w Parafii Chełm dobiegł końca, ale z nadzieją patrzymy, że rozpocznie się kolejny na radłowskiej ziemi. W tym niełatwym momencie pożegnania dostrzegamy, jak wielką wartość mają słowa wypowiedziane przez kardynała Stefana Wyszyńskiego: Wola Boża jest zawsze powiązana z miłością, dobrocią i miłosierdziem, z mądrością i wszechwiedzą Boga, który patrzy na początek i kres naszego życia. On jeden jest nieomylny w układaniu planów.

Dziś z radością dziękujemy  Bogu za te 9 lat przeżyte razem, za to wszystko, co składa się na życie Kościoła – za wspólnotę modlitewną. Zapamiętamy Cię jako Kapłana trzymającego z gorliwością w swych dłoniach ciało i krew Chrystusa. Dziękujemy, że odprawiłeś setki mszy świętych, udzieliłeś tak wielu sakramentów, błogosławiłeś do ślubu splecione ręce, rozgrzeszałeś, a wielu z nas odprowadziłeś na wieczny odpoczynek. Ślady Twojej działalności duszpasterskiej będą tkwić w naszych sercach. Otaczałeś troską parafian, którzy przychodzili na nabożeństwa do tej świątyni, ale także chorych i cierpiących, którym dawałeś wiarę, nadzieję i miłość w ich domach. Jesteśmy wdzięczni za prowadzenie wielu grup formacyjnych w naszej parafii, a szczególnie takich jak: Akcja Katolicka, Czciciele Bożego Miłosierdzia, Róże Różańcowe, Dziewczęca Służba Maryjna, czy niedawno stworzona grupa św. Józefa. Służyłeś także strażakom ochotnikom jako kapelan Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej. Czuwałeś nad tym, aby nasza Świątynia i jej otoczenie stawały się coraz ładniejsze. Szczególną troską otoczyłeś ołtarz główny, z którego dzisiaj, wprawdzie za zasłoną z powodu remontu, spogląda św. Jan Chrzciciel. On będzie Ci również towarzyszył w parafii, do której zostałeś powołany.

Życzymy na ten nowy etap kapłańskiej posługi błogosławieństwa Bożego, szczególnej opieki

Bożej Opatrzności, dużo zdrowia i sił w pokonywaniu codziennych trudności. Niech Matka Boża otacza matczyną opieką, a św. Józef- patron roku, w którym dane jest Ci pożegnać się z naszą parafią, wyprasza łaski u stóp Jezusa, abyś mógł jak najdłużej służyć Bogu i ludziom.

I niechaj pamięć o nas, przez kolejne lata w sercu Twym zostanie

o to proszą wierni parafianie.

Bóg zapłać księże Andrzeju za wszystko  i szczęść Boże w nowym miejscu kapłańskiego powołania.

MP