14.05.2023

14.05.2023 r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

par. pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Od poniedziałku do środy będziemy się modlić o urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu nie brakowało chleba.

W poniedziałek Msza św. i procesja na Grodzisko w Chełmie.

We wtorek Msza św. i procesja do Siedlca.

W środę Msza św. i procesja do krzyża w Moszczenicy.

W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

– we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli.

– w czwartek – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego.

W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha św. przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Majówki odprawiane są naszym kościele: w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 1800 a w niedzielę i święta po Mszy św. o godz. 1100.

Na sobotę 27 maja została przygotowana propozycja jednodniowej pielgrzymki do Kalwarii Pacławskiej. W programie przewidziana jest Markowa i Przemyśl /Krasiczyn/. Zgłoszenia do przyszłej niedzieli.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożenie ofiary zamiast kwiatów. W najbliższym tygodniu zapraszam wg tradycyjnego porządku.

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Oczekiwany jest kandydat na kościelnego.