Przejdź do treści

30.04.2023

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

30.04.2023 r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

par. pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Dzisiejsza niedziela nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza przeżywana jest, jako Dzień Modlitw o Powołania a tym samym rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Składka przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium w Tarnowie.

Jutro rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych pięknych nabożeństwach a szczególnie dzieci i młodzież. Zachowajmy też piękny zwyczaj śpiewania majówek przy kapliczkach. Majówki odprawiane w naszym kościele będą w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 1800 a w niedzielę i święta po Mszy św. o godz. 1100.

W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

– we wtorek – wspomnienie św. Atanazego.

– w środę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i z tej racji /3 maja/ Msze św. będą wg porządku niedzielnego oraz jak w każdą środę… o godz. 1800.

– w czwartek – wspomnienie św. Floriana /święto patronalne strażaków/.

– w sobotę – święto św. Filipa i Jakuba.

Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i przed pierwszą rocznicą Komunii św. będzie w poniedziałek od godz. 1600.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota maja.  Spowiedź będzie codziennie przed Mszami św. a w czwartek i piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1700.

W pierwszą sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu /wyjątkowo/ od godz. 1100. O godz. 1700 Nabożeństwo Pierwszej Soboty a po Mszy św. o godz. 1800 – procesja fatimska.

            W sobotę planowana jest pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Częstochowy… jest wolnych 20 miejsc. W związku z tą pielgrzymką… sobotni wyjazd do chorych jest odwołany a w razie potrzeby w każdej chwili można liczyć na posługę sakramentalną.

Proszę aby Różaniec w pierwszą sobotę i w miesiącu maju prowadziła Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

            Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na potrzeby naszej parafii.

Bóg zapłać sprzątającym kościół na dzisiejszą niedzielę i zakupienie środków czystości zamiast kwiatów. W najbliższym tygodniu zapraszam wg tradycyjnego porządku.