Przejdź do treści

16.04.2023

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

16.04.2023 r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

par. pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocy i jednocześnie Niedzielę Miłosierdzia Bożego, dlatego modlimy się szczególnie za pracowników „Caritas” i o rozwój cnoty miłosierdzia chrześcijańskiego. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia a ofiary do puszek przeznaczone są na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

W najbliższą środę po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.

Najbliższa niedziela będzie obchodzona, jako Niedziela Biblijna. Ma nam przypomnieć o znaczącej roli Słowa Bożego zawartego w Piśmie św.

Bóg zapłać sprzątającym kościół na dzisiejszą niedzielę i złożenie ofiary zamiast kwiatów. W najbliższym tygodniu zapraszam do posprzątania kościoła wg tradycyjnego porządku.

Przetrwaliśmy sezon grzewczy… w ostatnim tygodniu przyszły kolejne rachunki…/za gaz, za prąd, za wywóz śmieci z cmentarza, na środę zaplanowany jest okresowy przegląd instalacji elektrycznej i odgromowej w kościele…./. To wszystko są koszty… Jak co roku składane są wnioski o dofinansowanie prac konserwatorskich… ołtarz…, ambona…, prospekt organowy… W każdym przypadku potrzebny jest wkład własny. Dlatego w najbliższą niedzielę będzie składka na pokrycie bieżących wydatków parafii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.