Przejdź do treści

26.03.2023

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26.03.2023 r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

par. pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa /w piątek o godz. 1730/ oraz Gorzkie Żale /w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100/.

W piątek o 1730 Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O poprowadzenie Drogi Krzyżowej proszę Czciciele Miłosierdzia. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie Caritas Parafialną.

W pierwszą sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 830 a wyjazd do chorych z posługą sakramentalną będzie wyjątkowo od godz.1100. O godz. 1700 nabożeństwo pierwszej soboty zakończone Mszą św. o godz. 1800. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w kwietniu proszę Różę św. Rity.

Również w sobotę Panie z Caritas udadzą się od 930 do chorych z życzeniami świątecznymi.

Przyszła niedziela będzie Niedzielą Palmową. Niedziela Palmowa ma szczególny charakter wiec zwracamy się z prośbą o przygotowanie palm. Na Mszy św. o godz. 1100 będzie ich poświęcenie. Ofiary z tacy Niedzieli Palmowej przeznaczone będą na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, jako jałmużna postna. Zachęcam do ofiarności.

Bardzo proszę Panów śpiewających o wykonanie Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową i Wielki Piątek.

W środę po Mszy św. zapraszam na spotkanie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.

Panie z Caritas przygotowały palemki na Niedzielę Palmową. Zachęcamy do nabywania a pozyskane środki będą przeznaczone na pomoc potrzebującym.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W najbliższym tygodniu zapraszam wg tradycyjnego porządku.